1. ثبت نام رایگان در سایت

2. آزمون تعیین سطح

3. محتوای دوره و کار کردن با سایت

4. نحوه کار با ویدیو کنفرانس

5. فِیس مَپ 

6. مشکلات متداول فنی

 

نحوه کار با ویدیو کنفرانس

 

ویدیو کنفرانس: همانطور که گفته شد ، کلاس های آنلاین زبان انگلیسی المپ با ویدیو کنفرانس برگزار می شود ، در زیر درسها ، یک ما جول ویدیو کنفرانس وجود دارد .

 

 

بر روی آن کلیک نمایید و در صفحه بعد بر روی گزینه Join meeting کلیک نمایید. برای استفاده از ویدیو کنفرانس می باید ، نرم افزار adobe flash player بر روی کامپیوتر شما نصب باشد ، توجه کنید که adobe flash player برای هر مرور گر های متفاوت است . بنابراین از هر مرور گری که استفاده می کنید، می باید flash player مخصوص آن را نصب نمایید . همچنین می توانید نرم افزار adobe add-in را بر روی کامپیوتر خود نصب نمایید که مخصوص خود شرکت adobe است و توصیه ما نیز نصب این نرم افزار است. درصورتی که ازمرورگر chrome استفاده میکنید در هنگام اجرای ویدیو کنفرانس ، چنانچه نرم افزار Adobe Add-in نصب نباشد پیغام زیر را دریافت می کنید .

 

 

برای دانلود نرم افزار adobe add-in با توجه به تحریم بودن ایران باید از فیلتر شکن استفاده کنید . Adobe add-in را دانلود و نصب کنید ، و فیلتر شکن خود را خاموش کنید. قبل از اجرای ویدیو کنفرانس باید یک بار مرور گر خود را ببندید و دوباره وارد سایت شوید. بیاد داشته باشید که هیچ گاه در هنگام استفاده از سایت المپ از فیلتر شکن استفاده نکنید زیرا امکان دارد باعث افت سرعت شما و یا بریده، بریده شنیدن صدا شود.

 

 

تصویر بالا ویدیو کنفرانس را نشان می دهد . در وسط صفحه اسلاید را مشاهده می کنید که توسط استاد مدیریت میشود ، استاد بر روی اسلاید ها توضیح میدهد و در قسمت نوت ها ، توضیحات اضافی توسط استاد نوشته می شود.

در قسمت Attendees ، همانگونه که در تصویر پایین دیده میشود، نام حضار دیده می شود.

در این جا سه نقش تعریف شده است .

1. Host (میزبان ): استاد و ناظر کلاس در این نقش قرار دارند که مدیریت کلاس را بر عهده دارند

2. Presenter (ارائه دهنده): نقشی است که توسط میزبان به دانشجو داده می شود ، این نقش قادر به تعویض اسلایدها ، قراردادن مطالب جدید در کلاس ، نوشتن در note ها و... می باشد.

3. Participant: دانشجویان به صورت پیش فرض در این نقش قرار می گیرند.

 

 

چک کردن وضعیت ارتباط : در گوشه سمت راست بالا ، در کنار Help می توانید علامت سیگنال را مشاهده نمایید ، با بردن موس بر روی آن میتوانید اطلاعات بیشتری از وضعیت لینک ارتباطی خود کسب کنید ،پر بودن 5 خط و سبز بودن این علامت نشان دهنده وضعیت پایدار ارتباطی شما است. چنانچه وضعیت لینک ارتباطی شما ضعیف باشد ، می باید با سرویس دهنده اینترنت خود صحبت نمایید. پیش نهاد ما این است که از سرویس 4G استفاده نمایید ، اگر چه با یک خط adsl با کیفیت نیز می توانید براحتی از کلاس استفاده نمایید.

 

 

تنظیم صدا در ویدیو کنفرانس:

تنظیم صدای بلندگو: به صورت پیش فرض ، با وارد شدن به ویدیو کنفرانس شما قادر به شنیدن صحبت های استاد یا Host می باشید ، اگر می خواهید صدای دریافتی را کم یا زیاد کنید بر روی فلش رو به پایین کنار بلندگو کلیک کنید

 

 

و همانطور که در تصویر نشان داده میشود ، گزینه adjust speaker volume را انتخاب کنید ، در صفحه مربوط می توانید صدا را کم و یا زیاد نمایید.

 

 

فعال کردن میکروفون: میکروفون به صورت پیش فرض غیرفعال است. برای آنکه بتوانید در کلاس صحبت کنید ، می باید میکروفون خود را وصل کنید . میکروفون دقیقا در کنار بلندگو قرار دارد و پس از کلیک برروی آن سبز خواهد شد . چنانچه علامت میکروفون را در کنار بلندگو نمی بینید ، استاد(Host ) هنوز بلندگو را برای شما فعال نکرده است . پس از سبز شدن بلندگو چنانچه صحبت کنید ، خطوط سبز رنگ در کنار میکروفون ظاهر می شود که نشان دهنده عملکرد صحیح میکروفون است. به همان ترتیبی که گفته شد می توانید صدای میکروفون خود را کم و زیاد نمایید . معمولا قراردادن میکروفون در وسط ، یک تنظیم مناسب خواهد بود ، چنانچه صدای شما کم یا زیاد باشد ، استاد از شما خواهد خواست که آن را تنظیم کنید.

 

 

ما به شما پیشنهاد می کنیم برای مطمئن شدن از وضعیت صدای خود یک بار به صورت اتوماتیک صدای خود را تنظیم نمایید. بنابراین مراحل زیر را انجام دهید.

1. از Meeting گزینه ، audio setup wizard را انتخاب نمایید

 

 

در صفحه بعد بر روی Next click نمایید. در مرحله اول صدای بلندگو تست میشود ، بنابراین بر روی گزینه play sound کلیک نمایید ، صدایی برای شما پخش می شود درصورتی که صدای موزیک را می شنوید ، بلند گوی شما صحیح است با کلیک کردن بر روی speaker به مرحله بعد بروید.

 

 

در این مرحله میکروفون های کامپیوتر شما نشان داده می شود ، در این جا می باید حداقل یک میکروفون داشته باشید ، در صورتی که میکروفونی وجود نداشته باشد ، نشان دهنده آن است که یا driver مربوط به میکروفون بر روی کامپیوتر شما نصب نیست یا اساسا میکرفونی ندارید. درصورتی که میکروفونی وجود دارد آن را انتخاب و به مرحله بعد بروید.

 

 

در این مرحله می باید بر روی record ؛ کلیک نمایید و جمله ای بگویید ، پس از پایان جمله خود stop نمایید و بر روی دکمه Play recording کلیک نمایید. با شنیدن صدای خود از عملکرد میکروفون خود مطمئن شوید.

 

 

در این مرحله ، باید سکوت اختیار کنید تا سیستم نویز محیط را تشخیص دهد، بنابراین بر روی گزینه Test silence کلیک کنید و ساکت بمانید.

 

 

در پایان، تنظیمات صدای شما به پایان رسیده است و شما پیام زیر مبنی بر موفق بودن تنظیم صدا را مشاهده میکنید

 

 

صحبت کردن در کلاس: پس از فعال کردن میکروفون می توانید در کلاس صحبت کنید شایسته است قبل از صحبت کردن ، ابتدا دست خود را بلند نمایید. بنابراین مطابق شکل گزینه raise hand را انتخاب نمایید تا استاد در جریان قرار بگیرد .

 

 

چت با کس : در صورت نیاز می توانید سوال خود را در چت باکس به صورت نوشتاری بنویسید تا استاد در زمان مناسب به شما جواب دهد.

 

 

اتصال به ویدئو کنفرانس با گوشی : در صورتی که می خواهید با گوشی به ویدیو کنفرانس متصل شوید ، می باید نسخه نرم افزار adobe connect را برای موبایل را نصب کنید . نسخه آندروید adobe connect را می توانید از آدرس https://play.google.com/store/apps/details?id=air.com.adobe.connectpro&hl=en دانلود نمایید ، همچنین برای دانلود نسخه IOS به آدرس زیر بروید:

https://itunes.apple.com/us/app/adobe-connect/id430437503?mt=8

همچنین می توانید نرم افزار adobe connect مخصوص موبایل را از ربات تلگرام ما به آدرس دریافت کنید .

برای اتصال به ویدیو کنفرانس در گوشی ، adobe connect را اجرا نمایید. در مرحله بعد از شما آدرس کنفرانس خواسته میشود که باید آدرس ویدیو کنفرانس را وارد نمایید ، آدرس ویدیو کنفرانس پس از ثبت نام در کلاس توسط مسئول پشتیبانی از طریق تلگرام برای شما فرستاده می شود.

 

 

پس از آن دکمه Next را بزنید .

در صفحه بعد گزینه Guest را انتخاب کنید و نام و نام خانوادگی خود را وارد کرده و سپس دکمه Enter را بزنید.

 

 

اکنون وارد کنفرانس شده اید، و باید میکروفون خود را فعال نمایید ، میکروفون در سمت راست و بالا قرار دارد. بر روی آن کلیک نمایید و بعد گزینه Connect my microphone را بزنید.

 

 

علامت آبی میکروفون بر این دلالت دارد که میکروفون شما وصل شده است و می توانید صحبت کنید.

 

 

 

&