1. ثبت نام رایگان در سایت

2. آزمون تعیین سطح

3. محتوای دوره و کار کردن با سایت

4.  نحوه کار با ویدیو کنفرانس

5. فیس مپ 

6. مشکلات متداول فنی

 

مشکلات متداول فنی

1. صدای من قطع و وصل می شود و یا صدای استاد را بریده ، بریده می شنوم مشکل چیست ؟

این مشکل می تواند به دلایل زیر باشد

• کیفیت لینک ارتباطی: مطمئن شوید که سرویس اینترنت شما از کیفیت مناسب دارد ، کیفیت ارتباط شما در ویدیو کنفرانس همیشه باید علامت سبز داشته باشد . چنانچه از ADSL استفاده می کنید و کیفیت ارتباطی شما دستخوش تغییر می شود ، توصیه ما آن است که از سرویس 4G استفاده نمایید . البته ممکن است سرویس 4G نیز بدلیل دوری از آنتن دچار مشکل باشد که در این صورت باید از ADSL استفاده کنید. هر کدام از سریس های فوق درصورت پایداری با پهنای باند 512k جواب گو خواهند بود ، همه اینها بستگی به شرایط مختلف دارد ولی تجربه نشان داده است زبان آموزانی که از سرویس 4G استفاده کرده اند کیفیت بهتری در ارتباطات شان داشته اند.

 

 

• چنانچه پهنای باند شما به هر دلیل پر شود ، مثلا در صورت بروز رسانی سیستم عامل یا نرم افزارهای کاربردی و یا ویروسی بودن سیستم ، باعث می شود پهنای باندی در اختیار کلاس آنلاین قرار نگیرد ، بنابراین بروز رسانی سیستم عامل خود و برنامه های کاربردی را در هنگام کلاس آنلاین انجام ندهید ، یا چنانچه این بروز رسانی خودکار است ، قبل از شروع کلاس ، کامپیوتر خود را به اینترنت متصل نمایید . همچنین آنتی ویروس خود را همواره به روز نگه دارید تا از ویروسی شدن کامپیوتر خود مطمئن شوید.

2. در هنگام اتصال به ویدیو کنفرانس ، پیغامYou need the adobe Connect Add-in to start this meeting “" را دریافت میکنم ، مشکل چیست ؟

باید نرم افزار Adobe Add-in را بر روی سیستم خود متصل کنید . برای اطلاعات بیشتر به اینجا مراجعه نمایید.

3. استاد از من شکایت دارد که صدای من با نویز همراه است ، مشکل چیست ؟

این مشکل با قطع و وصل شدن صدا متفاوت است ، صدای شما همراه با یک صدای هوم یا صدای پس زمینه شنیده میشود اگر چه خود به آن واقف نیستید. این حالت در هنگام استفاده از کامپیوتر ممکن است اتفاق بیفتد ، برای رفع مشکل میباید ، گزینه Voice suppression را بر روی میکروفون خود فعال کنید . برای اینکار بر روی speaker خود کلیک راست نمایید و گزینه Playback Device را انتخاب نمایید ،

 

 

سپس بر روی گزینه Recording کلیک نمایید و میکروفن شما نمایش داده میشود همانطور که در تصویر نشان داده می شود.

 

 

میکروفون خود را انتخاب کنید ، گزینه Properties فعال میشود ، بر روی آن کلیک کنید. در صفحه Microphone Properties ، گزینه Noise Suppression را فعال کنید .

 

 

و در آخر بر روی گزینه اوکی کلیک نمایید . دیگر مشکل نویز شما از بین رفته است.

 

&